Sdílet na Facebooku

Tabarka letovisko na severu

Tabarka je středně velké město s 15. tisíci obyvateli. Leží na severozápadním pobřeží Tuniska jen 10 kilometrů od Alžírska. Tabarka dnes patří mezi velmi vyhledávané a oblíbené místa k letní dovolené a patří mezi luxusní a prestižní letoviska. Poměrně nedávno zde vyrostla celá řada nových moderních hotelů, bungalovů a jiných zařízení včetně golfového hřiště.

Město Tabarka

Tabarka se svým nádherným okolím je velmi atraktivní regionem, krajina zde je plná zeleně. Nad městem se dokonce nachází něco co se podobá našemu lesu. Po okolních kopcích tečou horské potůčky a klima je zde o hodně příjemnější i v parném létě, což byste určitě u vyprahlé Afriky nečekali. Také zde na Tuniské poměry hodně prší,… ale nemusíte se bát, protože na naše poměry by se pořád dalo říci, že je to málo.

Světoznámé skály v Tabarce

Město má bohatou historii. Traduje se, že byla založena Féničany a už ve starověku se stala oblíbeným obchodním centrem.

Možná právě proto vyrostla na skále nad přístavem mohutná Janovská pevnost. Ta však ne vždy sloužila lidem, v 16. století si jí totiž vybraly turečtí piráti jako své útočiště. Dnes si už ale můžete být jistí, že je zde bezpečno a můžete se tak v klidu pokochat nádherným výhledem. Vody kolem města jsou pak doslova rájem pro potápěče a příznivce vodních sportů.

Světoznámé jsou pak prazvláštní skalní útvary, které se vypínají na opačné straně zálivu naproti pevnosti. Jedná se o různé komíny a tunely doslova vystupující z moře, které opravdu vypadají jako z jiného světa. Kolem vedou betonové cestičky, aby je návštěvníci neponičili.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.