Sdílet na Facebooku

Velkoměsto Sousse

Sousse je město ležící na pobřeží Hammametského zálivu severně od Monastiru a asi 140 km jižně od hlavního města Tunisu. Na Tuniské poměry se jedná o velkoměsto, což potvrzuje i počet obyvatel, který byl v roce 2003 celých 220.00 duší. Sousse je také považováno za hlavní město tuniského Sahelu. Tomuto ostře kontrastuje fakt, že je okolí města velmi úrodné a je obklopeno zahradami a ovocnými sady. Bohatstvím a atmosférou plnou hluku a turistů připomíná spíš Evropská letoviska u středozemního moře.

Město Sousse

A na co tedy může lákat takové velkoměsto jako Sousse? Především jsou to krásné pláže, ta hlavní městská se táhne v délce 5 kilometrů na sever od přístavu v centru. Pro aktivnější turisty jsou pak doslova laskominou kulturní památky ve starém městě, které bylo roku 1988 zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Až zde budete, tak v severní části města určitě navštivte raně křesťanské katakomby, které tvoří víc jak 5 km tajemných podzemních chodeb. V těch jsou pak vytesány hroby do stěn a tvoří tak gigantickou metropoli. Otevřeno je zde každý den kromě pondělí (jako u nás). Další skvost díky kterému se město také dostalo na prestižní seznam UNESCO je jedna z nejstarších islámských staveb v severní Africe – Ribát. Což je takový hrad, který podobně jako první kostely v Evropě sloužil také jako obrané útočiště.

Dalším kulturním lákadlem je nedělní trh, který zde ještě neztratil tu svojí pravou atmosféru. Pokud se tedy na nedělní trh chcete podívat, tak se vydejte tento den na procházku kousek za město k silnici do Mahdíje. Trh začíná už brzy ráno a trvá až prakticky do odpoledních hodin. Z původního sortimentu čerstvé zeleniny a ovoce se dnešní trh rozrost i o další zboží, můžete si zde tak koupit i nějaký ten netradiční suvenýr.

Celá ekonomika Sousse je zaměřena hlavně na cestovní ruch, to se samozřejmě velmi pozitivně odrazuje ve službách a chováním k turistům. Snadno tu naleznete velmi dobře vybavený hotel nebo můžete navštívit jednu z nespočtu moderních restaurací, kaváren, diskoték a jiných míst pro odpočinek a relaxaci. Kolem pláže se navíc ani nejde projít aniž byste na každém kroku nezakopávali o školu potápění nebo surfování.

1 Komentář

Ač je Sousse pro někoho město plné špíny, určitě to není tak strašné, jak některé diskuse uvádějí. Je to krásné město kde si na své přijdou milovníci krásných pláží, i kultury a historie. Za sebe určitě mohu také doporučit.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.