Sdílet na Facebooku

Historické město Mahdia

Mahdia je tuniské pobřežní město s 37.000 obyvateli. Je správním městem stejnojmenné provincie  a leží cca 60 kilometrů na jih od Sousse. Město má dlouhou historii a založeno a obýváno už bylo ve starověku Féničany a Řeky. Po té bylo ale několikrát vypleněno araby, než se definitivně stala součástí jejich panství. Následně ale z města udělali centrum rozsáhlé provincie Ifriqiya, která sahala až na území dnešního Alžírska a Libie.

Mahdia je tak krásné historické město s opravdu nádherným zachovalým historickým jádrem, které je namačkáno na úzký poloostrov v centru města. Na jižní straně starého města se pak nachází opravdu mohutná a monumentální pevnost. Co je však možná ještě zajímavější, tak na zbytku poloostrova, který není zastavěn se nachází poměrně rozsáhlý tradiční hřbitov nad kterým už bdí jenom maják.

Na severu města je nádherná několik kilometrů dlouhá písčitá pláž. Část této pláže nejvíc v centru města je navíc oddělena umělými vlnolamy, které vytváří pěkné písčité laguny. V Mahdii si tak na své přijde opravdu každý.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.