Sdílet na Facebooku

Město Korba v severním Tunisku

Korba je větší pobřežní město na severu Tuniska na východním pobřeží poloostrova Cap Bon. Korba leží v provincii Nabeul a trvale zde žije 34.807 obyvatel.

Město má velmi bohatou historii. Osada zde stávala už ve starověku a jmenovalo se Curubis. První záznamy o městě spadají do doby Římské občanské války roku 46 př.n.l., kdy se zde generálové S. Attius Varus a C. Considius longus, patřící k Pompeiově frakci, usadili a město opevnili. Později roku 257 n.l. se Korba stala místem exilu kartaginského biskupa Cypriána, který se následně stal mučedníkem.

Město bylo na svou dobu velmi kulturní a vyspělé. Bylo zde zřízeno biskupství, lázně, ale i divadlo. Pozůstatky monumentálního akvaduktu se dokonce zachovaly dodnes. Vše bylo ale zničeno roku 484, kdy město dobili Vandalové a zdejší biskup byl poslán do vyhnanství na Korsiku.

  

Dnešní Korba není zrovna moc výstavní město. Středem města vede po většinu roku vyprahlé koryto řeky. Všude oprýskané fasády domů a i historické jádro je takové spíše sešlé, než k obdivování. Běžné domy místních také nejsou zrovna zajímavé.

Město nemá přístav a tak celé pobřeží slouží jako jedna dlouhá písčitá pláž. Ta je poměrně široká a s opravdu kvalitním pískem. Najít místo zde opravdu není problém. Ve městě se nachází i mnoho hotelů. Nejvíc jich je soustředěno na jižním okraji města.

V okolí města se také při pobřeží nachází jezera. Na severu je to například Lac De Korba. Toto mělké a dlouhé jezero je velmi oblíbeným útočištěm ptáků, zejména plaměňáků, kteří jsou i symbolem města Korba.

  

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.