Sdílet na Facebooku

Port El Kantaoui

Port El Kantaoui je velký turistický resort vybudovaný na severním okraji města Sousse. Do historického jádra Sousse je to odtud pouhých deset kilometrů. Městečko je tedy hodně moderní a první hotely a budovy zde začaly vyrůstat mezi lety 1974 – 1979. Inspirací pro vybudování tohoto turistického komplexu byla vesnička Sidi Bou Said.

Port El Kantaoui tedy není žádné běžné město. Na druhou stranu to ani není nějaký osamocený komplex hotelů v poušti. Naopak jsou tu široké silnice uprostřed s velkou kruhovou křižovatkou. Mají tu krásný celkem velký přístav, kolem kterého si je možné udělat si procházku. Uprostřed města je také lunapark s všemožnými atrakcemi. Jinak samozřejmě velkou část města tvoří hotely a luxusní vilky. Velkých hotelových komplexů je zde cca 20 a značně se navzájem liší svou podobou, od strohých paneláků až po naprosto kýčovité repliky starověkých hradů.

Okrajové části města hlavně směrem do vnitrozemí pak patří hlavně soukromým vilám, bungalovům, případně v skromnějších domech bydlí zaměstnanci zdejších hotelů.

Hlavní zdejší atrakcí je samozřejmě koupání a to nejenom v některém z nespočtu bazénu, ale také na krásných písečných plážích. Odvážnější mohou zkusit také různé vodní sporty včetně potápění.

Co se týká dalších aktivit, tak z přístavu denně vyplouvají lodě, postavené ve stylu starodávných pirátských korábů, které odvážejí turisty na tříhodinové plavby spojené s občerstvením a zábavou. Jiné lodě vás mohou vzít na celodenní rybářské výlety nebo pozorování delfínů.

Port El Kantaoui je zkrátka luxusní turistické městečko, pokud od dovolené očekáváte prvotřídní služby a spokojíte se s běžnými turistickými radovánkami (a zároveň nemáte hluboko do kapsy), tak zde budete určitě velmi spokojeni.

Komentáře jsou uzavřeny.