Město Korba v severním Tunisku

Korba je větší pobřežní město na severu Tuniska na východním pobřeží poloostrova Cap Bon. Korba leží v provincii Nabeul a trvale zde žije 34.807 obyvatel.

Město má velmi bohatou historii. Osada zde stávala už ve starověku a jmenovalo se Curubis. První záznamy o městě spadají do doby Římské občanské války roku 46 př.n.l., kdy se zde generálové S. Attius Varus a C. Considius longus, patřící k Pompeiově frakci, usadili a město opevnili. Později roku 257 n.l. se Korba stala místem exilu kartaginského biskupa Cypriána, který se následně stal mučedníkem.

Pokračování článku »

Nejsevernější město Bizerte

Bizerte (arabsky : بنزرت  ­- Binzart) je hlavní město stejnojmenné provincie v Tunisku. Město se nachází 65 kilometrů na jih od metropole Tunisu. Zajímavostí je, že se jedná o nejsevernější město v celé Africe. Nejsevernější bod Afriky Cape Blanc se pak nachází dalších 15 kilometru na jih. Trvale zde žije na 114.371 lidí.

Město leží na pobřeží středozemního moře a zároveň je tu kanál, který spojuje moře s poměrně rozlehlým jezerem Bizerte Lake. Kanál zároveň slouží jako přístav a vede přes něj jediný most. Na východním břehu se pak nachází malé městečko Zarzouna.

Pokračování článku »

Port El Kantaoui

Port El Kantaoui je velký turistický resort vybudovaný na severním okraji města Sousse. Do historického jádra Sousse je to odtud pouhých deset kilometrů. Městečko je tedy hodně moderní a první hotely a budovy zde začaly vyrůstat mezi lety 1974 – 1979. Inspirací pro vybudování tohoto turistického komplexu byla vesnička Sidi Bou Said.

Port El Kantaoui tedy není žádné běžné město. Na druhou stranu to ani není nějaký osamocený komplex hotelů v poušti. Naopak jsou tu široké silnice uprostřed s velkou kruhovou křižovatkou. Mají tu krásný celkem velký přístav, kolem kterého si je možné udělat si procházku. Uprostřed města je také lunapark s všemožnými atrakcemi. Jinak samozřejmě velkou část města tvoří hotely a luxusní vilky. Velkých hotelových komplexů je zde cca 20 a značně se navzájem liší svou podobou, od strohých paneláků až po naprosto kýčovité repliky starověkých hradů.

Pokračování článku »

Velkolepý Monastir

Město Monastir (nebo také Al Munastir) s 41.400 obyvatel patří mezi jedno z největších a nejzajímavějších v regionu. Zároveň je také správním městem stejnojmenné provincie. Město se nachází 20 km jižně od Sousse a 162 km jižně od Tunisu. Monastir je typický svým historickým rázem, je zde rozvinutý rybolov, na druhou stranu ale jen krátké pláže, které mají dohromady jen něco kolem jednoho kilometru. Turisté tedy spíše do Monastiru jezdí na krátkodobé výlety, než že by se zde přímo ubytovávali.

Monastir je poměrně velké město, takže tady najdeme spoustu zajímavostí. Úzké a tajemné uličky centra města, výstavní mešity, zajímavé parky, promenádu kolem většinou skalnatého pobřeží, historické pevnosti, tržiště , ale i moderní část města s fotbalovým stadionem Mustapha Ben Jennet.

Pokračování článku »

Historické město Mahdia

Mahdia je tuniské pobřežní město s 37.000 obyvateli. Je správním městem stejnojmenné provincie  a leží cca 60 kilometrů na jih od Sousse. Město má dlouhou historii a založeno a obýváno už bylo ve starověku Féničany a Řeky. Po té bylo ale několikrát vypleněno araby, než se definitivně stala součástí jejich panství. Následně ale z města udělali centrum rozsáhlé provincie Ifriqiya, která sahala až na území dnešního Alžírska a Libie.

Pokračování článku »

Tabarka letovisko na severu

Tabarka je středně velké město s 15. tisíci obyvateli. Leží na severozápadním pobřeží Tuniska jen 10 kilometrů od Alžírska. Tabarka dnes patří mezi velmi vyhledávané a oblíbené místa k letní dovolené a patří mezi luxusní a prestižní letoviska. Poměrně nedávno zde vyrostla celá řada nových moderních hotelů, bungalovů a jiných zařízení včetně golfového hřiště.

Město Tabarka

Tabarka se svým nádherným okolím je velmi atraktivní regionem, krajina zde je plná zeleně. Nad městem se dokonce nachází něco co se podobá našemu lesu. Po okolních kopcích tečou horské potůčky a klima je zde o hodně příjemnější i v parném létě, což byste určitě u vyprahlé Afriky nečekali. Také zde na Tuniské poměry hodně prší,… ale nemusíte se bát, protože na naše poměry by se pořád dalo říci, že je to málo.

Pokračování článku »

« Starší články